hétfő, 24 október 2016 07:55

Megemlékezés az 1956. október 23-ai forradalom és szabadságharcról

Minden igaz magyar szívét büszkeséggel tölti el az ünnep, ami emléket állít 56' hőseinek. A szabadságért sokan és sokat szenvettek, rengetegen estek áldozatul. Távoli országok példaként tekintettek ránk magyarokra, akik mertek nemet mondani az elnyomásra.
Hőseink emlékére készítettünk műsort, melyet a szépen feldíszített tornateremben volt alkalmunk meghallgatni. A 7.b osztály tanulói kiváló vers-és prózamondó képességükről tettek tanubizonyságot. Énekük csengése megérintette azok szívét is, akik csak a történelemkönyv lapjairól ismerték meg az október 23-ai és az azt követő eseményeket.
A műsor áttekintést adott a forradalom kitörésétől annak leveréséig, bemutatva az iskola tanulóinak is, hogy büszkék lehetnek nagyszüleikre, magyarnak lenni öröm és büszkeség.
Köszönöm a 7.b osztály kitartó munkáját, türelmét, hozzáállását a rendezvény létrehozása érdekében, valamint Mácsainé Verók Irén (énekek betanítása), Greffné Kállai Tünde, Kántor Gabriella, Karácsony Tibor (hangsítás), Nagy Renáta (virág), Verébné Kovács Rozália (dekoráció), Fűziné Visi Piroska (fényképezés), Nagy Mária (technika), Rónaszéki Mónika (dalszöveg kiosztás).
Külön kiemelném Juhászné Bankó Zsóka (Szadai Faluház vezető) segítségét, aki a rendelkezésünkre bocsátott a dekorációhoz, egy olyan zászlót, melyet szadai forradalmár tartott a kezében 1956. október 23-án.
Legyünk büszkék múltunkra, hogy emelt fővel járhassunk a jelenben!
Szathmáryné Szabó Zsuzsa