péntek, 10 február 2017 10:43

Szép Magyar Beszéd Kazinczy verseny

„Szép Magyar Beszéd” megyei/területi verseny Szadán
Több, mint 10 éve hagyomány, hogy iskolánk megrendezi a Kazinczyról elnevezett” Szép Magyar Beszéd”országos verseny megyei/területi fordulóját. Az idei esztendőben 2017. február 9-én  került sor a találkozóra, melyet a hagyományok szerint Udvard Gizella, Fritsche Gabriella, Miklós Ágnes zeneiskolás tanítványai és a Szadai Óvoda versmondó-versenyének győztesei nyitottak meg.
Dány, Erdőkertes, Gödöllő, Isaszeg, Kistarcsa, Vácszentlászló,Veresegyház és Szada felső tagozatos tanulói gyűltek össze erre a  délelőttre,  mérték össze tudásukat szabadon választott és kötelező szöveg felolvasásában.
Az  5-6.osztályosok és a 7-8. osztályosok kategóriájában külön verseny zajlott.
Mindkét kategóriában 13-13  versenyző nevezett .

A zsűrizés  feladatára az idei esztendőben is  Novák Lászlóné Gréti nénit, Juhászné Bankó Zsókát és Horváthné Tóth Mariannát kértük fel.
A vendéglátás megszervezésében, melynek költségeit  részben az Oktatási Hivatal biztosította, a  Faluház vezetője Juhászné Bankó Zsóka és munkatársai, a Szadai Székely Bertalan Általános Iskola vezetése nevében Pollákné Tóth Judit, az iskola nyolcadikos diákjainak egy kis csapata, a konyha részéről pedig Hegedűs András és munkatársai voltak segítségünkre. Köszönjük szépen mindannyiuknak!

A nyertesek jutalmazása könyvutalvánnyal történik, melyet egy későbbi időpontban , központi ünnepélyen vehetnek át a győztesek.

Eredmények 5-6.osztályosok kategóriájában:
I. helyezett: Szakmáry Janka 5.osztály Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház
II. helyezett: Kozma Barnabás 6.osztály Vácszentlászlói Szent László  Általános Iskola
III. helyezett: Tóth Szonja 5.osztály Dányi Széchenyi István Általános Iskola

Eredmények 7-8.osztályosok kategóriájában:
I.helyezett: Riskó Dávid 7.osztály  Dányi Széchenyi István Általános Iskola
II.helyezett: Hajdu Nóra 7.osztály  Klapka György Általános Iskola és A.M.I.
III.helyezett: Balog András 7.osztály Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház

A zsűri különdíjjal – Juhászné Bankó Zsóka által felajánlott könyvvel -  jutalmazta Maszlag Mátét,  a Vácszentlászlói Szent László  Általános Iskola 8.o. tanulóját.

Az országos versenyre Riskó Dávid jutott tovább.
Gratulálunk minden résztvevőnek!

Szeretném külön megköszönni Tari Anikó kolléganőmnek, hogy betegségem miatt ezen a délelőttön a  háziasszonyi teendőket és a verseny vezetését magára vállalta!
Harsányiné Gilvácsi Györgyi
a verseny szadai felelőse

„Szép Magyar Beszéd” verseny a Szadai Székely Bertalan Általános Iskolában

Ebben az esztendőben is, mint minden év januárjában, a Magyar Kultúra Napja megünnepléséhez kapcsolódóan megrendeztük iskolánkban a Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny iskolai fordulóját.
Alsó tagozaton 2-4.osztályban és felső tagozaton hirdettük meg a versenyt.
Január 24-én délután  két zsűri két csoportban 28 alsós és 12 felsős produkciót hallgatott meg.
A gyerekek nagy izgalommal készültek a megmérettetésre.
Két fordulóból állt a verseny:
a versenyzőknek először a maguk választotta szövegrészletet, majd a helyszínen kapott szöveget kellett rövid felkészülés után  felolvasniuk a zsűri és társaik előtt.
A két olvasás alapján döntött a zsűri a helyezésekről.

Eredmények:

III. Vágó Panna 6.a

8.osztályos korcsoport
I.  Ürmös Richárd  8.a

Az 5., 6. és a 8.osztályos korcsoport I., helyezettje képviseli iskolánkat a Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd ” verseny  megyei/területi fordulóján.
Köszönjük a részvételt minden jelentkezőnek és szeretettel gratulálunk a győzteseknek!

Harsányiné Gilvácsi Györgyi