kedd, 06 február 2018 13:06

Farsang

Az idén is megrendeztük  iskolánkban a farsangot.

Izgatott készülődéstől voltak már hetek óta hangosak az osztálytermek, itt is, ott is próbáltak a gyerekek.

A műsort ebben az évben is a végzős diákok palotás tánca nyitotta meg, melyet az idén Pénzes Judit tanítónő tanított meg a gyerekeknek. Gyönyörűen táncoltak , szívet melengető volt látni a sok szép ruhába öltözött, csinos nyolcadikosainkat.

Judit néninek ez úton is nagyon köszönjük kitartó, precíz munkáját!
A nyitótánc után következtek az osztályprodukciók. Változatos, színes  műsort mutatott be minden osztály. A nehéz döntés előtt álló  zsűri végül az 5. b osztály produkciójának ítélte oda az első díjat, a finom tortát.

Ezután kezdetét vette a tánc, a tombola, a mulatozás.

A zenét volt diákjainkból álló zenekar szolgáltatta. Mindig örömmel tölt el bennünket, hogy volt diákjaink is ellátogatnak hozzánk, s mesélnek magukról, hogyan alakult az életük. Így történt ez most is.

Köszönet a szép estéért mind a szervezőnek és résztvevőnek egyaránt!

Alsó tagozatosok farsangja- Tari Anikó tanítónő beszámolója

Az idei tanévben február 2- án, délután került sor az alsós osztályok farsangi mulatságára. A gyerekek már jóval az esemény előtt igazi „farsangi lázban” égtek, örömmel tervezgették, hogy a jeles napon ki milyen jelmezt ölt majd magára. A harmadik évfolyamos diákok a műsorra való készülődéssel, próbákkal voltak elfoglalva, hiszen idén ők voltak a farsangi program házigazdái.

14 órakor gyülekeztek az osztályok a tornateremben. A verses köszöntés után egy színes, zenés utazáson vettünk részt, ahol egy prezentáció segítségével körbe látogattuk a világ híres karneváljait, megnéztük, hogyan farsangolnak  az emberek a nagyvilágban.

A harmadikos gyerekek táncát a Dzsungel könyve ihlette meg, ebből láthattunk rövid ízelítőt.

A műsor az osztályok hangulatos, zenés felvonulásával ért véget, itt minden gyerek bemutathatta színes és ötletes jelmezét. Ezután az osztályok tantermeikben folytatták a vidám mulatozást, játékot, mókát, kóstolták meg a szülőktől kapott farsangi fánkot, finom süteményeket.

Vidám, kellemes hangulatban telt a délután, mindannyiunknak nagy élmény volt!

2018. 03. 05.
Pénzügyi és vállalkozói témahét kezdete
2018. 03. 14.
Megemlékezés az 1848-as forradalom és szabadságharcról