vasárnap, 18 február 2018 17:51

„Szép Magyar Beszéd” megyei/területi verseny Szadán

Az idei esztendőben is iskolánk rendezte meg a Kazinczyról elnevezett” Szép Magyar Beszéd”országos verseny megyei/területi fordulóját.

A versenyre 2018. február 8-án  került sor, melyet a hagyományoktól eltérően, a Faluház felújítási munkálatai miatt, új helyszínen, a Szadai Székely Bertalan Iskola épületében rendeztünk meg. Tari Anikó kolléganőmnek és nekem új feladatot, kihívást jelentett az eddig megszokott környezettől eltérő helyszínen megszervezni a versenyt.

Az eseményt Greffné Kállai Tünde, iskolánk igazgatónője, Udvard Gizella, Fritsche Gabriella zeneiskolás tanítványai és a Szadai Óvoda versmondó-versenyének győztesei nyitották meg.

Dány, Erdőkertes, Gödöllő, Isaszeg, Vácszentlászló,Vecsés, Veresegyház és Szada felső tagozatos tanulói gyűltek össze erre a  délelőttre,  mérték össze tudásukat szabadon választott és kötelező szöveg felolvasásában.

Az  5-6.osztályosok és a 7-8. osztályosok külön kategóriában versenyeztek.
Mindkét csoportba 14-14  versenyző nevezett .

A zsűrizés  feladatára az idei esztendőben  Novák Lászlóné Gréti nénit, Lipták Ildikót és Tóth Mariannát kértük fel.
A vendéglátás megszervezésében, melynek költségeit  részben az Oktatási Hivatal biztosította, a Szadai Önkormányzat, a Szadai Székely Bertalan Általános Iskola vezetése nevében Greffné Kállai Tünde ,az iskola dolgozóinak és ötödikes diákjainak egy kis csapata, a konyha részéről pedig Hegedűs András és munkatársai voltak segítségünkre. Köszönjük szépen mindannyiuknak!

A nyertesek jutalmazása könyvutalvánnyal történik, melyet egy későbbi időpontban , központi ünnepélyen vehetnek át a győztesek.

Eredmények 5-6.osztályosok kategóriájában:
I. helyezett:      Farkas Alexandra    6.o.    Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház
II. helyezett:     Bereczki Norbert    6.o.    Klapka György Általános Iskola és A.M.I.
III. helyezett:    Rézműves Roland  5.o.    Klapka György Általános Iskola és A.M.I.

Eredmények 7-8.osztályosok kategóriájában:
I.helyezett:       Váradi Réka             8.o.    Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház
II.helyezett:      Simonváros Zille     7.o.    Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola
III.helyezett :    Ódé Bence               8.o.    Kálvin téri Református Iskola, Veresegyház

A zsűri különdíjjal – Szada képeslapok és fényképek tükrében c. könyvvel -  jutalmazta Halász Adriánt, a Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola 8.o. tanulóját.

Az országos versenyre Váradi Réka jutott tovább.
Gratulálunk minden résztvevőnek!

Harsányiné Gilvácsi Györgyi