szerda, 06 január 2016 11:11

Ünnep a szívekben és a lelkekben, lezáródott az év...

Tartalmas és szép programokkal telt el az adventi időszak. Elsőként a Faluházban megrendezett kézműves foglalkozásokon vehettek részt az érdeklődők. Csodaszép karácsonyi díszek és ajándékok készültek. Szintén itt lépett fel Farkasházy Réka, aki egy karácsonyi verses-zenés műsorral szórakoztatta a gyerekeket.

Az adventi ünnepkör egyik legjobban várt eseménye a Mikulás megérkezése volt. Gyermekeink énekekkel, versekkel fogadták őt, melyekért cserébe szaloncukrot és mandarint kaptak ajándékba.

Karácsonyi szavalóversenyünkön szebbnél szebb költemények, prózai művek segítették az ünnepi hangulat kialakulását.

Iskolánkban immár hagyomány, hogy december közepén a negyedikeseink pásztorjátékkal és karácsonyi műsorral készülnek, melyeket több helyszínen is előadnak:

Elsőként a 4. a osztályosok versekkel és énekekkel  ajándékozták  meg az idősek otthonában élőket, melyet nagy örömmel fogadtak a szép korú lakók. Szeretetük jeléül ajándékokkal és finom süteménnyel köszönték meg a gyerekek előadását.

Másnap a 4. b osztály néhány tanulója verses-mesés előadással örvendeztette meg a SZAK-ban megjelent nyugdíjasokat. Műsoruk után finomságokkal vendégelték meg a gyerekeket.

Az utolsó tanítási napon a 4. b osztályosok betlehemesében gyönyörködhettünk, majd a 4. a osztályosok versekkel, énekekkel tették szebbé a szeretet ünnepét.

Március 2024