hétfő, 18 január 2016 05:55

Karácsony az iskolában

A naptári év utolsó tanítási napját izgalommal vártuk. December 18-án reggel a 4.b osztály betlehemes műsorát tekintette meg az iskola a Faluház előtti téren. A körjátékot Verók Ildikó tanítónő és Dulai Sándorné Éva néni tanította be. Ezt követően az osztályok termeikben osztályfőnökeik vezetésével ünnepelték a karácsonyt. Felső tagozaton osztályokon belül a diákok egymást ajándékozták meg, igen nagy örömet okozva ezzel egymásnak. Emellett persze a süteményhalmok is gyorsan elfogytak.

11 órára átmentünk a református templomba, ahol az idei karácsonyi műsort adta elő a 4.a osztály, Nagyné Cziczka Anita tanítónő vezetésével. Az előadásban közreműködtek a zeneiskolások is Udvard Gizella irányításával. Mácsainé Verók Irén tanárnő vezetésével a tantestületi kórus is egy szép karácsonyi éneket adott elő. Igazán színvonalas, szép műsort láthattunk.

Ezúton szeretnénk megköszönni a református gyülekezetnek és Sándor Levente lelkipásztornak, hogy az iskola rendelkezésére bocsátotta a templomot!

A templomból kifelé jövet minden tanulónk 1-1 mézeskalácsot kapott ajándékba, melyet köszönünk a konyha dolgozóinak!

Délután pedig megrendeztünk a szokásos karácsonyi tantestületi teadélutánunkat, ami ezúttal is kellemes hangulatúra sikerült. Ezt követően pedig Szada Község Önkormányzatának jóvoltából részt vettünk a karácsonyi községi karácsonyi vacsorán, melynek idén is az iskola tornaterme adott otthont.

Január 4-én, a szünetről visszatérve – reméljük – kipihenve érkezett vissza iskolánk minden diákja és pedagógusa a félévi hajrára.

Nagy Mária tanárnő beszámolója