Megjegyzés

Lack of access rights - File '/images/galeria/2015-16/szekelyprojecthet/szekelyprojecthet3.jpg'
csütörtök, 12 május 2016 14:11

Székely-projekthét

Iskolánk ebben a tanévben egy projekthét keretében emlékezett meg névadónk Székely Bertalan festőművész munkásságáról.

A programsorozat kezdeteként területi rajzpályázatot hirdettünk meg „Égi színjátékok, tünékeny káprázatok” címmel. A rajzpályázat felelősei Verók Ildikó és Kántor Gabriella tanárnők voltak. Felhőkről készített tanulmányrajzokat vártunk. Zsűrink volt Lőrincz Ferenc festőművész, Juhászné Bankó Erzsébet a Faluház vezetője és Verébné Kovács Rozália igazgatóhelyettes asszony. A kiállítást május 5-én Sz. Jánosi Erzsébet Gödöllői Levendula Galéria vezetője, képzőművész nyitotta meg ünnepélyes keretek között.

Díjazottak:
1-2. évfolyam:
I. helyezett Szabó Levente 2.a (Székely  Bertalan Ált. Isk.)
II. helyezett Bihari Lőrinc 1.b (Székely  Bertalan Ált. Isk.)
III. helyezett Kelemen Hanna 2.a (Székely  Bertalan Ált. Isk.)
3-4. évfolyam:
I. helyezett Babó Vilmos 4.a (Gödöllői Damjanich Ált. isk.)
II. helyezett Fristáczki Árpád 3.b (Erdőkertesi Neumann Ált. Isk.)
III. helyezett Szekeres Zoltán 4.a (Gödöllői Damjanich Ált. isk.)
5-6. évfolyam:
I. helyezett Nagy Dominika 6.a (Székely  Bertalan Ált. Isk.)
II. helyezett Esztergály Benedek Előd 5.a (Gödöllői Damjanich Ált. isk.)
III. helyezett Bereczky Vera 5.b (Gödöllői Hajós Ált. isk.)
7-8. évfolyam:
I. helyezett Soós Dorina 7.a (Gödöllői Erkel F. Ált. Isk.)
II. helyezett Illés Barnabás 8.b (Székely  Bertalan Ált. Isk.)
III. helyezett Méhes Bernadett 7.b (Székely  Bertalan Ált. Isk.)

Különdíjasok:
Sánta Nadin 2.a (Székely  Bertalan Ált. Isk.)
Kis Katrin 4.a (Gödöllői Damjanich Ált. isk.)
Szigeti Márk 4.b (Székely  Bertalan Ált. Isk.)
Bodó Regő 5.a (Székely  Bertalan Ált. Isk.)
Szilágyi Blanka 8.a (Székely  Bertalan Ált. Isk.)

A különdíjasok jutalmazására Lőrincz Ferenc festőművész ajánlott fel értékes képzőművészeti könyveket.
Iskolánkból és a környező településekről több mint 300 pályamunka érkezett.
Ezeket az alkotásokat iskolánk aulájában, folyosóin és a dísztermében tekinthetik meg.

A projekthetet Greffné Kállai Tünde iskolánk igazgatója május 2-án hétfőn Iskolagyűlés keretében nyitotta meg.
A hét többi napján Székely Bertalan életével, festményeivel ismerkedtek tanulóink.

Környezetünk szépítésére is gondoltunk, minden osztály Székely Bertalan kedvenc virágát - muskátlit- ültetett ládába. A rézsűkbe pedig borostyánt ültettek gyerekeink.
Útjára indítottuk a Székely-füzetet, melybe a gyerekek minden évben új ismereteiket jegyzik fel Székely Bertalan életével és munkásságával kapcsolatban.
Erre a hétre esett az Aranybuszos kirándulás is. Hagyományaink szerint iskolánk legeredményesebben teljesítő tanulóit visszük el egy egész napos buszkirándulásra. Ebben az évben a Jászberényi Állatkertben jártak.

Május 4-én szerdán került megrendezésre a Székely kupa kosárlabda torna, melynek szervezői Téglás Gábor és Imre Éva testnevelő tanárok voltak. Kosárcsapatunk hősies küzdelemmel, jó játékkal itthon tartotta a kupát.

Május 6-án pénteken Székely-próbát rendeztünk, melyen a gyerekek a hét folyamán megszerzett ismereteikről 8 helyszínen adhattak számot. A próba befejezése után az osztályok Székely Bertalan tablót készítettek, melyet az aulában állítottunk ki.
Ezzel az eseménnyel zárult a Székely Bertalan-projekthetünk.

Verébné Kovács Rozália , Pollákné Tóth Judit és Verók Ildikó tanárnők beszámolója

Március 2024