Iskolánkban könyvtárszoba működik,hogy pedagógusaink szakmai könyveit és diákjaink kötelező olvasmányait biztosítsuk.

Iskolai könyvtár nyitvatartási idő:
szerdán és csütörtökön
12:45 - 13:45

Szada községi könyvtárral szorosan együttműködve biztosítjuk diákjaink számára a szépirodalmi és kötelező olvasmányok beszerezhetőségét.

Az iskolai könyvtárszobába szeretettel várjuk az érdeklődőket, olvasni vágyókat iskola időben.

Kölcsönözhető ajánlott irodalom:
  • Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk
  • Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig
  • Gárdonyi Géza: Egri csillagok
  • Jókai Mór: A kőszívű ember fiai
  • Bálint Ágnes: Mazsola
  • Berg Judit: Rumini
  • Vázsonyi Endre: Rémusz bácsi meséi
  • Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Szada városi könyvtár elérhetősége:

A szadai Bagolyvár Könyvtár az óvoda és az iskola szomszédságában, a Székely Bertalan Művelődési Ház épületében – a Falu házban – működik, mint nyilvános települési könyvtár.  Ideális elhelyezkedése lehetőséget biztosít az iskolás csoportok számára, hogy akár tanítási óra, akár napközis foglalkozás alkalmával látogassák a könyvtárt rendhagyó irodalom, könyv és könyvtár használati órák keretében.

A könyvtár természetesen minden látogató számára rendelkezésre áll.  Az éves tagsági díj 500 Ft; a diákok, nyugdíjasok és a település pedagógusai számára pedig térítés mentesen használható.
A helyben használaton és dokumentum kölcsönzésen kívül internet szolgáltatás is elérhető, valamint havi rendszerességgel, a meghirdetett időpontokban Dia film vetítés, különböző olvasás ösztönző programok, olvasó vetélkedők kerülnek megrendezésre.

A rendes nyitva tartási idő:
Hétfő: 8-17 óráig
Kedd: 12-19 óráig
Szerda: 8-17 óráig
Csütörtök: 12-17óráig
Péntek: 8-16 óráig

Tanítási szünetekben, ünnepnapokon a rendes nyitva tartástól eltérően működik a könyvtár.

Mindenkit szeretettel vár a Bagolyvár! Nézz be Te is!
Jakus-Nagy Mária, könyvtáros

2018. 03. 05.
Pénzügyi és vállalkozói témahét kezdete
2018. 03. 14.