Kedves Szülők és Diákok!

Tájékoztatjuk önöket, hogy a diákigazolvány igénylésének folyamata a 362/2011. (XII.30.) kormányrendelet alapján a következőképpen történik:

1. Okmányirodai fényképezés
Az igénylés megkezdése előtt, fényképet kell készíteni az Okmányirodában. A fényképezés ingyenes.
Ehhez a következő iratokat kell bemutatni:  születési anyakönyvi kivonat és lakcímkártya, vagy egyéb érvényes személyazonosító okmány (személyi igazolvány, útlevél, jogosítvány) és lakcímkártya.

Az eljárás részeként a jogosult NEK adatlapot kap, (Nemzeti Egységes Kártyarendszer) amelyben a nyilvántartásban szereplő adatok, a fénykép és 14 éven felüli jogosult esetében az eredeti aláírás szerepel. 14 éven aluli jogosult esetén az aláírás mezőt üresen kell hagyni, mert nem kerül feldolgozásra.
Az adatlap része a 16 karakterből álló NEK azonosító, amelyet az adatlappal együtt meg kell őrizni!
Ha a fénykép és aláírási kép érvényességi idején belül a jogosult személyes vagy lakcím adatai megváltoznak, új adatlapot kell kiállítani, amelyen új NEK azonosító található.

2. Az intézményi igénylési folyamat a következő
A  tanuló az iskolában,  az iskolatitkárnál jelenti be a diákigazolvány iránti igényét, megadja a NEK azonosítót és befizeti a diákigazolvány díját (jelenleg 1400 forint) az intézmény pénztárában.
Az igénylés leadásakor kérjük, hozza magával:
  • az okmányirodában kapott NEK adatlapot, amely tartalmazza a NEK azonosítót (ennek hiányában a diákigazolvány igénylését nem tudjuk elindítani)
  • a születési anyakönyvi kivonatot és a lakcímkártyát vagy
  • egyéb érvényes személyazonosító okmányt (személyi igazolvány, útlevél, jogosítvány) és a lakcímkártyát.

Az Intézmény továbbítja a  tanuló igénylését az Oktatási Hivatal (OH) részére. Az intézmény az OH által kiállított számla alapján átutalja az OH-nak a gyártható igazolványok díját.
(A korábbi csekkes befizetés 2012. január 1-től megszűnt).
Az elkészült diákigazolványt közvetlenül az igénylő lakcímére postázzák ki, tehát nem az intézményben vehető át.
Az igazolvány elkészültéig a jogosult kérésére az intézmény igazolást állíthat ki a beküldött igénylés adatai alapján.

Az elkészült diákigazolvány számát az iskolatitkárságon kérjük megadni!

Együttműködésüket és megértésüket köszönjük!

2018. 04. 30.
Pihenőnap