Családi nap 2019.10.19.

Jancsóné Szalai Szidónia pedagógus beszámolója

2019. október 19. szombat egy gyönyörű, napsütéses nap volt, amely kiválóan alkalmas egy izgalmas, mozgalmas családi napra. Kollégáimmal: Szabó Krisztiánné Orsival, Orosz Katival, Imre Évával együtt már hetek óta terveztük a programokat, a DÖK-os gyerekeket is bevonva az ötletelésbe.

Aztán megszületett a végeredmény, egy sokoldalú, változatos programokat ígérő nap, ami a sport, az egészséges életmód, kreativitás köré szerveződött.

Reggel 8.30-ig kellett megérkezni a gyerekeknek és a szülőknek. A belső aszfaltos udvaron egy 15 perces zenés tornával indult a nap. Aztán 9-kor kezdődtek a programok. A műfüves pályán foci, a kültéri röplabda pályán zsinórlabda, a kosárlabdapályán palánkra dobás, a belső udvaron ugróiskolák, gólyalábazás várta a gyerekeket és szülőket. A tornateremben kosárlabdázni, az 1. emeleti zsibongóban pingpongozni lehetett, a 2. emeleti zsibongóban táncház, a díszteremben mozgásos játékok, a 8.b termében filmvetítés várta az érdeklődőket. Akik elfáradtak a mozgásban, azok kézműveskedhettek, a 2.b termében origami, színezés, a fejlesztő teremben makramécsomós karkötőkészítés volt. A földszinti irodában a védőnők vércukorszintet és vérnyomást is mértek. Mindezek mellé egészséges gyümölcs és zöldségsalátát lehetett enni az 5.b termében, amit maguk a szülő készítettek hozott alapanyagokból.

Szerintem mindenki talált a kedvére való szórakozási lehetőséget!

Egy színes, izgalmas délelőtt után kellemesen elfáradva és néhány nagyon szép kézimunka darabbal tért mindenki haza.