Ki, miben tudós? vetélkedő 2019.10.24.

Jancsóné Szalai Szidónia, Dök patronáló pedagógus beszámolója

A Ki miben tudós? vetélkedőre 2019. október 24-én került sor egy tanítás nélküli munkanapon a 7-8. osztályosoknak tartott pályaválasztási nappal együtt.

A gyerekek 1-7. osztályig jelentkeztek már szeptember végén, bemutatót készítettek, megtanulták és aztán a társaiknak előadták a tornateremben. Sajnos az idén kicsit kevesebben indultak, talán mert korai volt az időpont. Legnépszerűbb téma az alsósoknál az állatok: háziállatok, vadon élő, vagy víziállatok, a játékok közül a Lego, a Rubik-kocka, de az építészeti csodák, a csillagászat, vulkánok működése, a Titanic története, népi hangszerek ismertetése is. A felsősöket egyértelműen az internet és az internetes alkalmazások foglalkoztatják a legjobban. Elmondhatjuk, hogy nagyon sokféle, érdekes bemutatót láttunk!

A vetélkedő 3 korosztály szerint lett csoportosítva, így a szereplők a saját évfolyamtársaikkal, vagy az 1 évvel felettük, alattuk járó tanulókkal versenyeztek. Így az esélyeik az arany minősítésre azonosak voltak.

A zsűri nézte a bemutató tartalmi színvonalát, a tanulók mennyire készültek fel, tanulták meg, 5 percben hogyan tudták ezt elmondani a többieknek.

Némi lámpaláz és szereplési drukk leküzdése után a gyerekek nagyon ügyesen szerepeltek egy bensőséges, oldott, baráti hangulatú légkörben.

Mindenki nagyon bátran helyt állt, sok kiváló produkciót láttunk, a zsűrinek nagyon nehéz dolga volt. Mindenki kapott arany-, ezüst-, vagy bronz minősítést. Míg a zsűri döntött, a gyerekek szavaztak és büféztek, amit a DÖK szervezett az egyik tanteremben.

A gyerekek szavazatai alapján a közönségdíjat 2 kiváló produkció nyerte:

Az 1-2. osztályosok közül közönségdíjat kapott Péter-Tóth Áron 1.a osztályos tanuló, aki népi hangszerekről tartott bemutatót és furulyázott is nagyon ügyesen a társainak.

A 3-4. osztályosok közül közönségdíjat kapott Pataki Alex és Ivacs Máté 3.b osztályos tanulók Hüllőkről tartott bemutatója, és még egy élő kígyót is megcsodálhattunk.

Különdíjat kaptak Gál Boglárka 7.b és Baráth Réka, Papp Hajnalka 5.b osztályos tanulók.

Arany minősítést kaptak:
Péter-Tóth Áron 1.a
Fűzi Bálint 4.b
Pataki Alex, Ivacs Máté 3.b
Kiss Kerubina 4.a
Gál Boglárka 7.b

Ezüst minősítést kaptak:
Varga Bertalan 2.c
Makrai Balázs 2.c
Rostár Petra, Földesi Bettina 3.a
Hidasi Lia, Géczy Réka 3.a
Szentistváni Máté, Kőrös Olivér 3.b
Pusztai Antónia, Bori Natália 3.b
Baráth Réka, Papp Hajnalka 5.b

Bronz minősítést kaptak:
Maász Maja 2.c
Bódi Olivér 3.a
Tánczos Boglárka, Földesi Laura, Németh Gergő 3.a
Maász Hajnalka 3.b
Tegze Anna 4.a

Rendkívül tartalmas, élménydús délelőtt után mentek haza tanulóink. Reméljük jövőre is hasonlóan magas színvonalú, sokszínű vetélkedő lesz, kedvet kaptak azok is, akik az idén nem szerepeltek.