Adventi vásár 2019.11.29.

Jancsóné Szalai Szidónia pedagógus beszámolója

Ebben a tanévben november 29-én pénteken volt az Adventi vásár az iskolánkban. A szülők és a pedagógusok által szépen feldíszített zsibongó és folyosó kellemes karácsonyi hangulatot árasztva várta a vásárban résztvevőket.

Diákjaink heteken keresztül lelkesen készültek, hogy minél többféle dísztárgy, ajándék, süti várja a vásárolni vágyókat. A 2. emelti zsibongó a karácsonyi ajándék- és dísztárgyaknak, kézműves portékáknak adott helyet, a díszteremben a gyerekek játékai cseréltek gazdát. Az 1. emeleti zsibongóban a sütivásár kapott helyet. Sok szülő is segített gyermekének sütemény készítésével, de a felsős lányok már együtt készítettek sütit, sőt helyben készült friss gofri és vattacukor is várta az érdeklődőket. A DÖK vezetőség hangulatos Teaházat is működtetett az 5. b termében, ahol a sokféle tea mellett tejszínhabos kakaó, szendvics, sós, édes süti várta a betérőket, amit terített asztaloknál üldögélve, beszélgetve lehetett elfogyasztani.

A vásáron igazán sokféle termékből lehetett választani, sok-sok játék cserélt gazdát, és a karácsonyi ajándékok egy részét is sikerült itt megvásárolnia annak, aki nyitott szemmel járt- kelt a bazárban.

A gyerekek és szüleik elégedetten és boldogan tértek haza egy mozgalmas, sikeres nap után.

A szervezésben nagyon sokat segítettek kollégáim! Hálás köszönet érte!

Az adventi időszakra szeretetteljes várakozást, készülődést kívánok Mindenkinek!