Vers és prózamondó verseny az iskolában

Tari Anikó tanítónő beszámolója

„ A mese, a vers a mindenség része. A lélek ajtaján kopogtat.”

Csodás, ünnepi hangulatban telt az immáron hagyományosan, évente megrendezésre kerülő vers-és prózamondó verseny. Örömmel verselő, mesélő diákjaink jóval a verseny előtt megkezdték az előadásra szánt művek kiválasztását, megtanulását. A versek, mesék válogatásához sokan kérték tanítóik, tanáraik, szüleik segítségét, a megmérettetésre való felkészülés lelkesen, örömmel zajlott.

A verseny iskolánk dísztermében, igazi karácsonyváró, meghitt hangulatban telt, a nézők, a zsűri tagjai és az előadók számára egyaránt felejthetetlen élményt jelentett. 32 jól felkészült, színvonalasan verselő, mesélő gyermeket hallgathattunk meg. Az értékelés során a zsűri tagjai arany, ezüst és bronz minősítést adományoztak a legkiemelkedőbb produkciók előadói számára.

Ezúton is szeretnék köszönetet mondani a versenyzőknek kitartó, szorgalmas munkájukért, valamint a felkészítő pedagógusok és a szülők segítségéért.

Igazi karácsonyi ajándék volt minden jelenlévő számára ez az adventi délután!