Adventi ünnepek 2019. decemberében

„Szép Tündérország támad föl szívemben
Ilyenkor decemberben.
A szeretetnek csillagára nézek,
Megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,
Ilyenkor decemberben.”(Juhász Gyula)

Az év legszebb ünnepére iskolánkban már hetek óta készültünk. Az adventi várakozás meghittségét minden hétfőn reggel egy közös gyertyagyújtással, versekkel és meghitt karácsonyi zenékkel kezdtük. Minden hét a ráhangolódást segítette. Immár hagyományosan cipősdobozgyűjtést rendeztünk, melyre a gyerekek nagy örömmel hozták a nagydobronyi gyerekek számára a becsomagolt ajándékokat, melyet kis műsor keretében meghatottan, egymásnak adogatva pakoltak fel az autóra.

A 4. évfolyam tanulói idén is meghitt műsorral léptek fel a Falukarácsonyon. A 4.b-sek Pénzesné Darvasi Judit vezetésével és a Czibere Táncegyüttessel közösen betlehemes játékkal örvendeztették meg a falu lakóit. A karácsonyi műsort a 4.c osztály tanulói,  Csőszné Görzsöny Annamária tanító irányításával mutatták be. Ebben az évben egy  irodalmi összeállítással ajándékoztuk meg a nézőket, melynek méltó megkoronázásaként a 4.a osztály gyertyatánca zárta a műsort.

Régi hagyomány, hogy a Margita Idősek Otthona lakóit is meglepjük az ünnep alkalmából .Dec.16-án az idősekhez látogattunk, dec.17-én pedig a Szociális Alapellátó Központban is előadtuk kedves műsorunkat.

E megható, lélekemelő műsorral iskolánk tanulóit is megörvendeztettük az utolsó tanítási napon a református templomban.