Paks II. Interaktiv kamion Szadán
Marsiné Tóth Veronika igazgatóhelyettes beszámolója
Szadán járt a PAKS II. Zrt által szervezett tájékoztató kamion.

2020. február 4-én iskolánk 7-8.-os diákjai látogatást tettek a PAKS II. látványos interaktív kiállításán, amely egy kamionban volt prezentálva.

A gyerekek tájékoztatást kaptak a nukleáris energiatermelésről, a Paksi Atomerőműről és a Paksra tervezett két új blokkról. A személyes találkozás lehetőséget teremtett a felmerülő kérdések megválaszolására is.

Interaktív eszközökkel és játékos formában ismertették meg a látogatókat az atomenergiával. A kiállításon olyanismeretekre lehetett szert tenni, amely tájékoztatást nyújtott, a nukleáris energiatermelésről, az atomenergia biztonságos és környezetkímélő felhasználásáról, a hazai energiatermelésben betöltött kiemelt szerepéről, a Paksi Atomerőműről, illetve az új atomerőmű blokkjainak létesítéséről.

Tanulóink saját tudásukat sok új ismeretanyaggal tudták bővíteni. Láthatták képeken, három dimenzióban az Erőművet, kvíz játékokkal sikerült izgalmasabbá tenni a kiállítást.

A gyerekek jó hangulatban töltöttek el egy-egy órát.