Országos Diákparlament
Jancsóné Szalai Szidónia pedagógus beszámolója

Iskolánk egyik 8. osztályos diákjával részt vettünk az Országos Diákparlamenten, amelyet Székesfehérváron rendeztek meg 2020.01.31.-02.02. között az idén már 3. alkalommal.

Ezen a rendezvényen az országból minden általános iskola és gimnázium képviseltethette magát. Novemberben a Pest Megyei Diákparlamenten vettünk részt delegáltként, amit a Fazekas Mihály Gimnáziumban tartottak. Ott lehetett jelentkezni küldöttnek. A jelöltek bemutatkoztak, szavazni lehetett rájuk, aztán a legtöbb szavazatot elért jelöltekből lettek a küldöttek az országos diákparlamenten.

A diákok, mint az igazi képviselők, plenáris és szekció üléseken, fórumokon vettek részt.

A plenáris ülésen megszavazták az ügyrendet, majd a szekció üléseken javaslatokat állítottak össze a diákságot érintő ügyekben. A fórumokon az Emberi Erőforrások Minisztériuma munkatársait lehetett kérdezni az idegennyelvi képzésről, szakképzésről, köznevelésről, felsőoktatásról. Persze játékra és szórakozásra is volt lehetőségük, egy internetes applikáció segítségével városismereti játékon vettek részt, szombaton este táncház, disco és beugró zárta a napot. Vasárnap megvitatták és megszavazták azokat a javaslatokat, amit előző nap a szekciókon összeírtak, majd a szerkesztőbizottság megszerkesztett. A 45 pontot átadták a Köznevelésért Felelős Államtitkárnak.

A következő ODP 2 év múlva lesz Székesfehérváron - ezt is megszavazták a diákok.